26 lutego 2024

Czym cechuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo można pożyczyć w ten sposób już niewielkie sumy – w wielu bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również stać się sposobem pokrycia poważniejszych wydatków, ponieważ zwykle jego maksymalna kwota to nawet 100 tysięcy złotych, jednak klienci o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – mogą pożyczyć aż pół miliona PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co oprócz tego należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – czemu się opłaca?

Jak można wywnioskować ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych klientów. Wniosek, jaki składamy jest szybko rozpatrywany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas najwyżej po kilku dniach, a dzięki niedużym wymaganiom, mogą ubiegać się o niego także klienci z niedużymi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany każdemu, bo podobnie jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na każdy cel – tak na kupno akcesoriów AGD, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, iż łatwo wtedy o pomyłki, a ich skutkiem są zwykle poważne finansowe kłopoty. Z tego powodu wybór oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i inne koszty – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym rozwiązaniem na pewno okażą się zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych komplikacji.