26 lutego 2024
kurs euro w kantorach

Euro w kantorze online – bieżący przelicznik i prosta wymiana

Euro to stosunkowo młoda waluta, ponieważ w formie gotówkowej pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI w.. Jest ona obecnie obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części państw członkowskich Unii Europejskiej. Polska po dziś dzień nie spełnia przesłanek, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie świadczy o tym, że nasi rodacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to dokonując zakupów za granicą lub też biorąc w niej kredyt.

Waluta euro i plusy z jej wprowadzenia

Wprowadzenie euro w państwach członkowskich UE dostrzegalnie ułatwiło życie większości mieszkańców Europy, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta oznacza wszak mniejszy kłopot z oszacowaniem ewentualnego zysku lub kosztu podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co przedtem z uwagi na gwałtowne wahania kursów pomiędzy walutami częstokroć mogło okazać się nieudaną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa również wolność przemieszczania się obywateli krajów członkowskich, którzy praktycznie w większości przypadków nie muszą dbać o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość banknotów w obcej walucie w trakcie wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Teraz potrzebna im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy każdej płatności.

W kantorze internetowym szybko poznasz cenę euro

Polska, mimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w 2004 r., nadal nie spełnia wszelkich warunków pozwalających na wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej powszechnie już kupujemy oraz prowadzimy interesy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny kurs euro na stronach kantorów online, a równocześnie też błyskawicznie wymienić euro na złotówki bez konieczności wychodzenia z mieszkania. Wymiana euro w kantorach online ze względu na niższe spready jest korzystniejsza oraz wygodniejsza, bo można ją zaplanować o każdej porze dnia (także w środku nocy!), a kupno waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych co kilkanaście sekund, a nie – jak to z reguły ma miejsce w bankach oraz kantorach stacjonarnych – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.

Nasza lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]