19 kwietnia 2024

Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wymiany walut przez internet? Nie wahaj się! Wejdź na www.kantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskim banku bądź w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć supermarketach oraz w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez przymusu ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, wskutek tego też powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor wymiany walut przez internet to mniejszy spread

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo łatwa jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów online jest przede wszystkim to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniego dnia. Następnym i niezmiernie znaczącym atutem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują też kilka pomocnych usług popularnych wśród użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w określonym przez użytkownika terminie czy też takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich lubiących wygodę, a także znaczną autonomię w dysponowaniu swoimi środkami finansowymi. Wykorzystują je także osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w obcej walucie oraz osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski. Jednakże zanim zadecydujemy, by powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Nasza lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]