5 grudnia 2023

Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Sztabkę złota kupisz na goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Odkładanie pieniędzy na koncie bądź zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak rentowne jak jeszcze kilka lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i większe zrozumienie, że nie inwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, iż poszukujemy strategii, które pozwolą naszym oszczędnościom przynosić w przyszłości dodatkowy przychód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a w szczególności – złote sztabki.

Sztabki złota to długoterminowa inwestycja

Na wstępie warto dobitnie podkreślić, że inwestycja finansów w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto z reguły opiera się mniejszym i większym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a nawet niestabilność gospodarcza oraz polityczna nierzadko podwyższa jego wartość. Naturalnie można odnotować wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres od razu można dostrzec, iż z biegiem lat idzie ona w górę. Co jest tego przyczyną? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu w zasadzie się nie zmienia. Niegdyś był on środkiem płatniczym, współcześnie jest szeroko stosowany w elektronice,medycynie oraz przemyśle chemicznym, a także – nadal na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż pozyskiwanie złota jest bezustanne i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu użytego m.in. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD czy też piloty do TV) jest częstokroć nierentowny, w związku z tym zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i przewiduje się, iż w przyszłości trend ten nie powinien się zmienić.

Złote sztabki – wytwarzane w różnych rozmiarach

Słuchając o inwestycji pieniędzy w złoto w sztabkach gros inwestorów od razu uzna, iż to nie dla nich, z uwagi na wysoki koszt. Jednakże sztabki złota wytwarza się w różnych wagach, tym samym w zasadzie każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie niewielkie sztabki są też wyśmienitym pomysłem na upominek. Zamożniejsi inwestorzy, mający większe fundusze nierzadko zamawiają się na cięższe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g oraz 1 kg. Warto jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę nabywamy złoto po zauważalnie niższej cenie. Po drugie, nie można podzielić odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Stąd powinno się kupować złoto w sztabkach o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na niewielkie sztabki o wadze 1 g.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]