26 lutego 2024

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach jest zazwyczaj źródłem sporych problemów. Drobne podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty ds. księgowości na etat, a ich właściciele nie zawsze są gotowi odpowiednio zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi wielu czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy profesjonalistom

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy pewność, że następstwem potencjalnych kontroli prowadzonych przez US nie będzie wystawienie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Warto także nadmienić o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się jedynie cennikiem porad – podejrzanie niskie ceny usług nierzadko zwiastują ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy mają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]