26 lutego 2024

Coaching kariery z profesjonalnym doradcą – dlaczego warto?

Coaching kariery - więcej o ofercie na https://janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-kariera/.

Specjalistyczne doradztwo zawodowe pozwala poznać swoje mocne strony i spożytkować ukryty potencjał. Czy opłaca się rozwijać swoje umiejętności zawodowe? Na czym polega coaching kariery?

Coaching kariery – ćwiczenia z umiejętności miękkich oraz prawidłowe przygotowanie dokumentów oraz szkolenia z umiejętności miękkich

Coaching kariery zrealizowany z kompetentnym doradcą zawodowym służy nie tylko osobom, które dopiero rozpoczynają swoją karierę, ale także doświadczonym pracownikom, którzy starają się obronną ręką przebrnąć przez reorganizację w firmie, obawiają się transformacji w sektorze zatrudnienia czy też przygotować się do przejścia do nowej pracy. Wykwalifikowany coach kariery pomaga na licznych płaszczyznach – objaśnia jak przyszykować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by z sukcesem przejść rekrutację, a także jak kształtować tzw. umiejętności „miękkie” oraz inne kompetencje, które przydają się w życiu zawodowym. Doradca zawodowy zajmuje się również wsparciem w prawidłowym przygotowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, Curriculum Vitae czy portfolio osiągnięć, tak, aby wzbudziły ciekawość u potencjalnych pracodawców, a tym samym zwiększyły prawdopodobieństwo, że kandydat zostanie zaproszony na rozmowę. Równie istotna jest też pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z najważniejszych przymiotów, na który zwracają uwagę specjaliści od rekrutacji.

Coaching kariery – komu zalecamy z niego skorzystać?

Zamierzasz zmienić specjalizację, ale nie jesteś pewny, jaka praca da Ci spełnienie i równocześnie porządna pensję? A może chcesz prowadzić ścieżkę swojej kariery zawodowej tak, żeby w końcu osiągnąć uznanie na rynku pracy? Coaching kariery spowoduje, iż ujawnisz swoje silne oraz słabsze cechy, zaczniesz korzystać skryty w Tobie potencjał i odnosić sukcesy zawodowe. Kompetentny coach kariery wspomoże także managerów wyższego szczebla oraz innych doświadczonych pracowników poszukującym ukierunkowanych konsultacji. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania dochodzi do wyznaczenia potrzeb doradczych – na tym etapie zostaje uzgodnione cele uczestnika sesji, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba spotkań z coachem kariery pozwoli osiągnąć zaplanowany cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]