5 grudnia 2023

Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie było to niestety najlepsze wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz też wykazują sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na czym polega implantologia?

Dziś implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych bólów nawet po 90 dniach. Do tego czasu powinien stosować chłodne okłady, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się palenia papierosów, gorących potraw oraz alkoholu. Istotne jest także stosowanie specjalnych płukanek, które zmniejszają dyskomfort oraz obrzęk.

Implantologia – jak znaleźć stomatologa

Implantologia ma duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem oraz pozytywnymi recenzjami od wcześniejszych pacjentów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy ważne informacje.