5 grudnia 2023

Jak zorganizować chrzciny?

Lokal na chrzciny Kraków - tutaj dowiesz się więcej o korzystnej ofercie.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym wielkim rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, stąd też dbają o to, by wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin bywa jednakże trudne, szczególnie jeśli na chrzest zaprasza się sporą grupę bliskich i przyjaciół. Niżej przeczytasz kilka porad, które wesprą cię w tym zakresie.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na szczegółowe zaplanowanie chrztu

Kiedyś chrzciny miały miejsce od razu po urodzeniu dziecka, czasem nawet w dniu połogu, ze względu na wysoką śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzciny przeobraziły się w istotny dzień nie tylko dla najbliższych pociechy, stąd też są planowane zwykle 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na skrupulatne przemyślenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, jak wybór rodziców chrzestnych, jak również świątyni, w której odbędzie się obrzęd. Ustalając z parafią termin chrztu zalecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, jak również zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z odległych miast. W rozesłanych zaproszeniach powinno się zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest potrzebne do ustalenia ile osób ostatecznie będziemy gościć. Nie bójmy się również poinformować, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście zwykle kupują zabawki, natomiast rodzicom większą radość dadzą użyteczne podarki, jak chociażby zestaw ubrań, fotelik samochodowy bądź kołderka dla dziecka.

Lokal na chrzest czy impreza w mieszkaniu – na co się zdecydować?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny organizowano zwykle w mieszkaniu rodziców dziecka, dlatego nie każdy uczestnik ceremonii w kościele bywał zapraszany na uroczystą biesiadę. Teraz wspólny obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych młodych rodziców to już standard. Przeglądając propozycje lokali, gdzie można urządzić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują przystrojone pomieszczenia, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przyrządzi menu harmonizujące z charakterem imprezy i która zagwarantuje biegłą obsługę zaproszonych. Jeżeli sakrament odbędzie się w okresie letnim, zalecamy znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina bądź fotograf zrobi przepiękne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast ślęczeć przy stoliku mogą harcować na powietrzu. Ważny jest również taki dobór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do domu czy zarezerwowanego hotelu.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]