26 lutego 2024

Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde choroby uzębienia możemy zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w razie potrzeby wstawienia implantów czy koron, dużych ubytków zębów, uszkodzeń kości i schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju narośle lub guzy. Jakie metody bywają jednak wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, żeby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą nowotworów lub narośli – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych problemów. Warto więc powiedzieć parę zdań o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze jest na pewno to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma także nastrój w gabinecie oraz podejście stomatologa do chorych – sporo powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, które znajdziemy między innymi w sieci bądź w gronie znajomych.