19 kwietnia 2024

Mikropigmentacja skóry głowy – skuteczne ukrycie efektów łysienia

Więcej informacji o mikropigmentacji zakoli znajdziesz tutaj.

Łysienie jest rezultatem wielu czynników i może dotyczyć rozmaitych obszarów ciała. Niemniej jednak kiedy utrata włosów dotyka skóry głowy, czyli miejsca które zawsze jest na widoku i które ciężko ukryć przed wzrokiem osób postronnych, może to niekorzystnie wpłynąć na percepcja swojego ciała i przyczynić się do obniżenia samooceny.

Czego konsekwencją może być utrata włosów?

Włosy tracimy regularnie. Każdego dnia wypada ich mniej więcej około 100 sztuk i jest to liczba, której z reguły nie zauważamy. Mnóstwo faktorów może natomiast zauważalnie nasilić proces utraty włosów. Wypadanie włosów ma podłoże medyczne, jak przykładowo łysienie plackowate bądź androgenowe, lecz równie poważny wpływ na jego intensyfikację mają nasze własne działania. Łysienie bywa skutkiem niewłaściwej diety, niepoprawnie bądź zbyt często wykonanych zabiegów rozjaśniania albo farbowania włosów oraz nieodpowiednia ich pielęgnacja. Ogromne oddziaływanie na włosy ma też napięcie, jaki odczuwamy z przeróżnych przyczyn. Stres prowadzi do łysienia na tle nerwowym, a w poniektórych sytuacjach prowadzi nawet do tego, że osoba odruchowo sama skubie włoski z głowy czy z brody i ostatecznie trwale uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy kamufluje braki we włosach

Rekonstrukcja włosów po kompletnym ich wypadnięciu, a także leczenie przerzedzonych włosów są możliwe dzięki ich przeszczepowi. Zabieg ten jednak niesie za sobą dość wysokie koszty i nie każdy może ponieść taki wydatek. Lecz jest alternatywne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który z upływem lat zdobywa coraz większą popularność. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na ukrywaniu braków we włosach poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry barwnika, który stwarza pozór posiadania lekko odrośniętych włosów. W ten sposób przy rzadkich włosach uzyskuje się efekt bujniejszej fryzury, z kolei na całkiem łysej skórze głowy – efekt bardzo krótkiej fryzury. Fakt, iż skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest zasadniczo niezauważalny i jest to możliwe do wyczucia tylko jeśli dotknie się skóry. Należy dodać, iż mikropigmentacja to nie zabieg leczniczy i nie przyczyni się do odrośnięcia włosów. Natomiast barwnik wraz z łuszczeniem się skóry sukcesywnie blaknie i zazwyczaj po 12 miesiącach nieodzowne jest powtórzenie zabiegu.

Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]