26 lutego 2024

Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Na http://tinyurl.com/u6knxwv znajdziesz pełną ofertę druku 3D Kraków.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba lub firma, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, SLA, SLS, FDM, oraz DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do osób lub firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, detali, wyrazistych konturów oraz bardzo wąskich ścianek.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne atuty tej technologii druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz dokładność kształtu.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, jak również możliwość wykorzystywania materiałów w ogromnej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]