19 kwietnia 2024

Opieka nad grobem

Dowiedz się, kto oferuje sprzątanie grobów Kraków. Kliknij tu

Oblicze nagrobków zmarłych bliskich jest świadectwem naszej pamięci. Często niestety nie znajdujemy chwili, by się nimi zająć – także, kiedy groby zlokalizowane są w tej samej miejscowości, w którym mieszkamy. Szczególne problemy zaczynają się jednak, jeśli naszych krewnych pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to jednak, że miejsca spoczynku muszą pozostać zaniedbane – doskonałym wyjściem będzie wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Opieka nad grobami zyskuje popularność

Na taką usługę decydują się nie tylko osoby, którym brakuje wolnej chwili – wśród klientów działających w tym sektorze firm łatwo spotkać również osoby w podeszłym wieku, które na sprzątanie grobów swoich krewnych po prostu nie mają siły. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często oferują także inne usługi, czyli zakładanie siedzeń albo doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty oraz poprawienia liter.

Ceny opieki nad grobami

Ceny, które będziemy musieli zapłacić specjalistom opiekującym się pomnikami naszych bliskich są naprawdę zróżnicowane. Zależne są przede wszystkim od zakresu usług – kiedy decydujemy się na jedynie pojedyncze sprzątanie, zapłacimy od 30 do 40 zł. Jeśli natomiast zależy nam, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek co trzydzieści dni, musimy liczyć się z wydatkiem nawet czterystu zł rocznie. Nie zapominajmy, że stawki uzależnione są również od gabarytów grobów, a najbardziej kosztowne okazuje się czyszczenie rodzinnych grobowców.

Nasza lokalizacja:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]