26 lutego 2024

Optymalne wykorzystanie mieszkania – zleć projekt architektowi wnętrz

Zleć projektowanie i wykończenia wnętrz Kraków.

Sposób, w jaki prezentują się pomieszczenia, w których żyjemy, ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie. Warto więc zadbać o to, żeby wnętrza naszego mieszkania były funkcjonalne, a ich wystrój odpowiadał naszym potrzebom i gustom. Aranżacja wnętrz zdaje się być nieskomplikowane, jednak często okazuje się, że aby wykonać ją bezbłędnie, konieczne są architektoniczne umiejętności. Stawka jest znaczna – chodzi przecież o codzienne dobre samopoczucie w domu, w którym spędzimy kilka albo nawet kilkadziesiąt kolejnych lat. Najlepiej powierzyć to zadanie specjaliście, czyli projektantowi wnętrz.

Projektant wnętrz – kompleksowe projektowanie

Zlecając projektowanie wnętrz architektowi otrzymujemy pomoc specjalisty na wszystkich fazach projektowania – od zakupu nieruchomości, aż po wykończenie i ułożenie mebli. Przygotowane przez niego projekty wnętrz są ergonomiczne i w pełni funkcjonalne. To ważne, bowiem optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni wymaga ogromnej wiedzy, którą można nabyć tylko w trakcie studiów i wieloletniego praktykowania zawodu. W ramach pojedynczego zlecenia opracowywane są zazwyczaj trzy projekty wnętrz – wykonawczy, koncepcyjny i budowlany.

Nie tylko projektowanie i wykończenie wnętrz – inne usługi

Pomoc architekta wnętrz częstokroć nie kończy się wyłącznie na wykonaniu projektów. By jego propozycje zostały urzeczywistnione, zwykle niezbędny jest też nadzór autorski, polegający na samodzielnym nabyciu produktów (ewentualnie ich wytypowaniu w sklepach) oraz nadzorze nad pracownikami wykańczającymi mieszkanie. Poza wykonaniem projektów mieszkań, architekt zapewnia także pomoc przy wyborze nieruchomości, w fachowy sposób oceniając warunki lokalowe i potencjał inwestycyjny danego domu lub mieszkania.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]