5 grudnia 2023

Planujesz obiad wigilijny dla pracowników? Rozważ zamówienie cateringu świątecznego

Potrzebujesz sprawdzić, komu zlecić catering świąteczny Katowice? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź lastrada.pl.

Koniec grudnia to czas, który spędzamy głównie z najbliższymi, lecz obiady świąteczne urządzane są też w firmach. Nierzadko pracownicy firmy przygotowują je swoimi siłami, przynosząc samodzielnie ugotowane potrawy, jednak w ogromnych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze jest wydajny. Aby zatem pomóc sobie przy organizacji firmowych spotkań wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – standardowe dania i słodkie frykasy

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole powinno znaleźć się jak najwięcej typowych świątecznych smakołyków. To zwłaszcza ryby, jak chrupki filet z karpia bądź pstrąga, jak również zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa rybna. Na stole nie może zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które zwykle podawane są wraz z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez przekąsek na chłodno, między innymi bez sałatki jarzynowej albo śledzia z borowikami. Warto także zatroszczyć się o smakowity frykas na koniec obiadu. Na stół świąteczny polecamy lekki sernik, kutię z rodzynkami lub makowiec.

Firmowy catering świąteczny – skonsultuj menu z załogą menu

Planowanie Wigilii w firmie warto rozpocząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba ustalić dzień spotkania oraz dostosować go do planów urlopów zespołu. Umożliwia to precyzyjne obliczenie prognozowanej liczby uczestników imprezy, a w efekcie pomoże zamówić właściwą ilość porcji. Zalecamy skonsultować z załogą menu i wespół dobrać te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim smakują. Ważne jest również to, aby dowiedzieć się czy ktokolwiek z pracowników ma alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w ciastach, czy też są w ekipie firmy osoby, które nie jadają ryb i mięsa. Dla takich pracowników trzeba zamówić dania zgodne z dietą. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne zbierają zlecenia przez większość grudnia, jakkolwiek nie warto zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]