5 grudnia 2023

Sesja ciążowa – wspaniała pamiątka z czasu ciąży

Ciąża to szczególny czas w życiu zarówno przyszłej mamy, jak i jej mężczyzny. Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka wyzwala szereg uczuć, takich jak radość oraz duma. Ten magiczny czas niewątpliwie warto uwiecznić. Idealnie sprawdza się w tym wypadku seria fotografii, która nazywana jest sesją ciążową. Na takie sesje decyduje się w ostatnich latach naprawdę wiele małżeństw oczekujących pojawienia się na świecie dziecka. Obecnie wykonać je możemy nie tylko w ogromnych miastach, jak Kraków oraz Katowice, ale również w małych miejscowościach.

Sesja ciążowa – o co w tym naprawdę chodzi?

Usługa fotograficzna polegająca na zrobieniu serii fotografii kobiety, która właśnie spodziewa się dziecka – tak w kilku słowach da się określić sens sesji ciążowej. Powinno się jednak pamiętać, że na tych zdjęciach można uwiecznić nie tylko przyszłą mamę, ale także przyszłego tatę, a nawet ich starsze potomstwo, jeżeli para już takie posiada. Fotograf zrobi wszystko, aby na zdjęciach widać było pełen wachlarz uczuć, który towarzyszy parze oczekującej na narodziny dziecka.

Sesja ciążowa – w domu, w studio lub w plenerze

Rodzice mają ogromny wpływ na dobór miejsca wykonania sesji fotograficznej. Sesja ciążowa w zdecydowanej większości wypadków wykonywana jest w mieszkaniu ciężarnej kobiety. Zdjęcia można jednak zrobić także w studio fotograficznym oraz na otwartej przestrzeni. Niezależnie od wybranego miejsca fotograf zadba o to, aby kobieta czuła się komfortowo i swobodnie. Tylko w takiej sytuacji można otrzymać naprawdę świetne ujęcia, na których widać promieniejącą radością przyszłą mamę z przepełnionym dumą partnerem. Niezaprzeczalnie sesja ciążowa jest świetnym pomysłem, gdyż jest pamiątkę dla mamy i taty, a za kilkanaście lat będzie także doskonałym upominkiem dla dziecka. Dzisiaj mnóstwo małżeństw decyduje się na prowadzenie albumu dokumentującego pierwsze lata życia dziecka. Fotografie z dobrze przygotowanej sesji ciążowej są doskonałym początkiem takiej księgi.