19 kwietnia 2024

Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Nieszczelne okna - uzupełnij swoją wiedzę!

Stan techniczny okien ma duży wpływ na samopoczucie domowników. Okna chronią dom przed zimnem i wilgocią, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]