19 kwietnia 2024

Kredyt we frankach – pozew przeciwko bankowi

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty bądź kredyty we frankachszwajcarskich. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Dodatkowo są to także postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia lub unieważnienie umów.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom oraz prowadziła spory z bankami, m.in. z Raiffeisen Bank Polska, mBank, Bank Millennium oraz Getin Noble Bank. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, żeby inicjującym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przestudiowania wymagają też inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria powinna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w sporządzaniu rozmaitego typu dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, pozwu, reklamacji i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za nieobowiązujące, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.