26 lutego 2024

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie świeżości wywołują jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu pozytywnie oddziałują na nasze otoczenie i zdrowie, oczyszczają powietrze oraz łagodzą nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić w wyniku wyładowania elektrycznego, oddziaływania silnego pola magnetycznego albo wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Dzisiaj większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak drukarki, laptopy czy ekrany, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, szkodliwe wirusy i mikroorganizmy czy dym papierosowy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie permanentnego osłabienia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, szkołach, urzędach czy przychodniach medycznych, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.