19 kwietnia 2024

Fotel dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kartkując katalogi sklepów z meblami często znajdziemy w ich ofercie działy przedstawiające fotele dla graczy. Szereg konsumentów najczęściej nie dostrzega różnic między takimi fotelami a fotelami do pracy przy biurku, jednak zapaleni gamerzy mają świadomość, iż odpowiednie krzesło gamingowe jest nieodzowne, gdyż zauważalnie zwiększa komfort rozgrywki.

Krzesła gamingowe – wytrzymałość, stabilność i opcja regulacji

Przez minione trzydzieści lat gry komputerowe zdobyły oszałamiającą popularność i ekspresowo wyprowadziły się z salonów gier do mieszkań graczy. Powstał też e-sport i coraz większa grupa osób nie tylko po prostu włącza gry dla rozrywki, ale wręcz spędza przed komputerem kilkaset godzin w roku przygotowując się do nadchodzących turniejów. Z tej przyczyny konieczne im są perfekcyjnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których nadrzędnym zadaniem jest zagwarantowanie graczom solidnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody w trakcie wielogodzinnych sesji. Co zatem wziąć pod uwagę przy wyborze fotela dla gracza? W pierwszej kolejności dowiedz się, w jakim stopniu umożliwia on regulację elementów wpływających na jego komfort, m.in. na wysokość zagłówka, podłokietników i siedzenia, rozstawienie poduszek na wysokości lędźwi i łopatek czy kąt maksymalnego i minimalnego odchylenia oparcia. Kluczowe są również surowce z jakich wyprodukowany jest taki fotel – musi być wytrzymały na spore obciążenia, stabilmny, a na obszarach mających styczność z ciałem gracza (np. na zagłówkach) powinien być pokryty materiałem, który nie wywoła zaczerwienienia ani obtarcia skóry.

Cena krzeseł dla graczy

Cena krzesła dla gracza nie jest niska – koszt zakupu najtańszych foteli tego typu oscyluje no pułapie 400 zł, z kolei w przypadku modeli z górnej półki w wielu przypadkach daleko przekracza granicę 1000 zł. Skąd bierze się takie spektrum cen? Tańsze modele krzesła dla graczy zwykle posiadają niewielką możliwość regulacji i są wytworzone z tworzyw niższej jakości, jednak bez trudu zaspokoją wymagania graczy, którzy przesiadują przed ekranem po kilkanaście godzin tygodniowo. Modele zaprojektowane dla profesjonalnych graczy są często pokryte bardzo trwałą naturalną skórą, mogą wytrzymać wysokie obciążenie (nawet do 200 kg!), mają większy zakres regulacji poszczególnych elementów, jak również mają takie udogodnienia, jak schowki na drobiazgi, podnóżki lub uchwyty na słuchawki.