23 lutego 2024

Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

Polacy powoli nabierają świadomości, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM2.5, roztocza, dym tytoniowy czy wirusy i bakterie. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu lub biurze?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

Aktualnie najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – plusy

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Model Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w użyciu.