26 lutego 2024

Platforma na rowery do auta – zabierz swoje dwa kółka na wakacje!

Chcesz kupić bagażnik na hak na 4 rowery? Wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Rozbudowa tras rowerowych nie tylko w dużych miastach, ale również w wielu miasteczkach wypoczynkowych w Polsce i za granicą doprowadziła to tego, iż pakując się na wczasy chcemy zabrać ze sobą rower. O ile wyjeżdżamy bez współtowarzyszy, a przy tym nasz rower się składa, można po prostu wepchnąć go do bagażnika samochodu. Kłopoty pojawiają się, gdy wyruszamy w dużym gronie i musimy zapakować kilka rowerów. W takiej sytuacji warto skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Czy platforma rowerowa na hak wpływa na sterowanie autem?

Rowery można transportować na dachu auta, instalując na nim uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, lub na platformie rowerowej montowanej na haku. Obie opcje umożliwiają przewóz aż do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztowne, jednakże mają też kilka wad. Zamocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, może być niemałym problemem w szczególności dla niewysokich osób. Ponadto ustawienie rowerów na dachu zwiększa wysokość auta, i choć zwykle nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niskimi bramami, mostami czy kładkami dla pieszych, to wpływa na sterowność pojazdu z uwagi na większą podatność na intensywne podmuchy wiatru. Z kolei platformy rowerowe montowane na hak przedłużają samochody, wobec tego osoby je prowadzące muszą zachować większą ostrożność w trakcie cofania i parkowania tyłem pojazdu. Rowery transportowane na platformie w wielu przypadkach też sterczą poza boczną krawędź pojazdu, co może przeszkadzać w wymijaniu innych aut na ciasnych szosach.

Przed kupnem bagażnika rowerowego na hak oszacuj ile rowerów chcesz wozić

Postanawiając o kupnie bagażnika rowerowego na hak warto uprzednio uwzględnić parę kwestii. Nie jest to najtańszy zakup, w związku z tym trzeba już na początku ustalić ile sztuk jednośladów ostatecznie będziemy pragnęli zabrać ze sobą. Platforma rowerowa od dobrego producenta, przykładowo od Thule, posłuży nam lata i jeżeli nabywamy ją w celu wzięcia jej na rodzinne wyprawy, opłaca się zdecydować się na taką, na której przewieziemy trzy albo 4 rowery. Drugą ważną kwestią jest obliczenie całkowitej masy rowerów – przed zamówieniem bagażnika należy zweryfikować czy uniesie on ciężar jaki potrzebujemy na nim przewieźć. Sprawdźmy też jak dopinane są rowery do platformy na hak. Większa ilość uchwytów utrzymujących jednoślad na miejscu obniża ryzyko jego przemieszczenia się w czasie podróży, zagrażające potencjalnym wgięciem lakieru. W razie pytań, która platformę na rower wybrać, polecamy zwrócić się po wskazówki do przedstawiciela sklepu posiadającego w ofercie taki sprzęt.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]